Sázíme na netradiční sporty: šipky a snooker

Ve světě sázení jsou stále populárnější sporty, které byly před pár lety považovány pouze za hospodskou zábavu. V kurzové nabídce se často objevují zápasy nejen šipkařských, ale i snookerových turnajů. My se podíváme na to, jaké sázky můžete uzavírat na tyto sporty v sázkových kancelářích v České republice.

Šipky alias sport, ve kterém rozhodují milimetry

Šipky začaly psát svou krátkou historii zejména v 90. letech minulého století. Tehdy se totiž šipkařský svět jakoby rozdělil a vznikly dvě organizace, které existují dodnes. Z nich je známější Professional Darts Corporation (PDC), která vznikla v roce 1992 a zastřešuje nejlepší hráče světa. Během roku organizuje množství turnajů po celém světě. Poměrně často se vyskytují i v kurzové nabídce sázkových kanceláří. V zápasech často rozhodují milimetry a nervozita při závěrečných hodech by se dala krájet. Jak tomu bývá i u jiných sportů, u velkých akcí jako mistrovství světa, Premier League nebo World Matchplay je nabídka kurzů rozšířena. Šipky jsou tak obrovskou zábavou nejen přímo v hale, ale i při sázení zápasů.

Bohatou nabídkou disponuje zejména Tipsport

World Matchplay – na této akci se představí 32 nejlepších šipkařů z celého světa a prakticky nebude chybět žádné známé jméno.

Tipsport je v tomto směru daleko před jinými sázkovými kancelářemi a nabízí jednoznačně nejlepší kurzovou nabídku. Můžete vsadit na všech 16 zápasů prvního kola i na celkového vítěze turnaje.

Kromě tipu na vítěze duelu jsou dostupné i sázky na počet legů, handicapy, počet naházených 180tek u jednotlivých hráčů či dokonce sázky na nejvyšší zavření 170 nebo devíti šipkami.

Svět snookeru se těší obrovské vyrovnanosti

Zatímco šipky mají svou legendu v podobě Phila Taylora, na progresu snookeru má největší zásluhu Ronnie O’Sullivan. Ten získal pět titulů mistra světa a svou agresivní hrou i nevídanými grimasami si získal celý snookerový svět.

V posledních letech se však na scéně objevují i další skvělí hráči, kteří práci s tágem ovládají dokonale. Stačí zmínit jména jako Neil Robertson, Mark Selby, Judd Trump či John Higgins. I díky nim je snooker tak vyrovnaný a tak atraktivní i v očích příznivců tohoto sportu. V porovnání se šipkami je turnajů v snookeru během roku více a je třeba říci, že sázkové kanceláře je poměrně často zapojují do své kurzové nabídky.

Nejkvalitnější snooker si vychutnáte i díky Tipsport TV

Každoročně poutají pozornost zejména mistrovství světa. Na vrcholu sezóny bývá velmi bohatá kurzová nabídka a kromě jednoduché sázky na vítěze si můžete vsadit i na vítěze prvního frameu, celkový počet frameů v zápase nebo zvolit sázku handicap.

Velmi dobrou zprávou pro sázkaře je fakt, že podobně jako šipky se i snooker objevuje v nabídce LIVE sázek, kde můžete sázet na vítěze zápasu, konkrétního frameu či přesný výsledek zápasu.

Z některých turnajů jsou navíc dokonce vysílány i živé přenosy, které jsou dostupné díky Tipsport TV.

Při sázení těchto sportů se sázkaři často orientují jen podle kurzů, což samozřejmě není zrovna nejlepší volba. Ano, hráč s menším kurzem má zákonitě větší šance na výhru, ale někdy kurz nemusí korespondovat s formou hráče. I zápas v šipkách si lze dokonale zanalyzovat.

Foto: pixabay.com