Sázení na biatlon – co bychom měli vědět?

Sázení na biatlon vyžaduje to, aby sázkař měl o tomto sportu určité znalosti. Mnozí sázejí jen podle kurzů, ale tento postup není vhodný. V biatlonu totiž záleží nejen na formě daného závodníka, ale i na typu disciplíny.

Ve sprintu se chyba na střelnici dá napravit

Sprinty jsou tradičně doménou biatlonistů, kteří možná nemají nejpřesnější mušku, ale dokážou si to vynahradit svou rychlostí na trati. Trestné kolo měřící 150 metrů projdou obvykle za 25 sekund, a tak ztrátu po minutém terči mohou dohnat.

Ve vytrvalostních závodech je důležitý každý výstřel

Zatímco sprint je zejména záležitostí běhu, individuální, respektive vytrvalostní závody jsou otázkou právě střelby. Za každý netrefený terč se totiž k času připočte jedna minuta, což je mnohem více v porovnání s trestným kolem. Rozdíl mezi sprintem a individuálem je dobře vidět v případě Nadeždy Skardinovej. Běloruska na ZOH v Soči 2014 ve sprintu neminula ani jeden výstřel, ale skončila až na 17. místě. V individuálních závodech na 15 kilometrů svou přesnou mušku zopakovala a vystřelila si bronzovou olympijskou medaili.

Proto se ve vytrvalostním závodě vyplatí věřit spíše biatlonistům, kteří sice neběží úplně nejrychleji, ale na střelnici chybují jen minimálně.

Štafety jsou na tipování velmi náročné

Samostatnou kategorií jsou štafetové závody. V nabídce favoritů zpravidla nechybí Rusko, Norsko, Německo či Francie, ale předtím, než na ně vsadíte, si důkladně zkontrolujte startovní listinu. Ta se mění prakticky v každém závodě, a tak musíme umět včas reagovat. Zmíněné země jsou mimořádně vyrovnané, a byť jen jeden slabší závodník může sehrát roli. Zejména ženské štafety bývají velmi těžko předvídatelné.

Sázejte na celkové umístění i na atraktivní duely

Během celé sezóny si sázkaři mohou vybírat z kvalitní kurzové nabídky. Ta ve Fortuně i Tipsportu obsahuje nejen sázky na celkové umístění, ale i atraktivní duely. Ty jsou výhodné zejména v tom, že pokud by se vašemu favoritovi nedařilo právě nejlépe, stále máte šanci, že jeho soupeři závody rovněž nevyjdou podle jeho představ.

Při sázce na celkové umístění se musíte spoléhat pouze na výkon vašeho favorita a důvěřovat mu na základě úspěchů, formy a jiných atributů.

Foto: pixabay.com