Jak sázet na zimní sporty?

Úvodní měsíce v roce již tradičně patří ve sportovním světě takzvaným sezónním zimním sportům. Roste zejména popularita biatlonu a sjezdového lyžování, ale oblíbené jsou i běžecké lyžování či skoky na lyžích. Ty se během zimní sezóny stále častěji dostávají i na tikety komunity českých sázkařů.

Sázkové příležitosti, na které je možné si vsadit, jsou v rámci všech těchto sportů téměř totožné. Jejich nabídka však není až tak široká jako u fotbalu, tenisu nebo ledním hokeji. Ať už mluvíme o kterémkoliv ze zimních sportů a kterékoliv sázkové kanceláři, všude je si možné vsadit na vítězství konkrétního závodníka, respektive závodnice. Kromě toho můžete zvolit sázku na umístění do třetího, šestého, desátého, ale i do patnáctého místa. Velmi oblíbené jsou i duelové sázky, ve kterých tipujete lepšího závodníka z určité dvojice.

Světový šampionát přináší řadu speciálních sázek

Mistrovství světa v biatlonu je pro bookmakery sázkových kanceláří příležitostí vymyslet něco nového. Vzpomeňme například to, že v sázkové kanceláři Tipsport můžete sázet na to, kolik medailí získají čeští reprezentanti. Stejně tak si můžete vsadit na to, která ze zemí bude z hlediska počtu získaných cenných kovů tou nejúspěšnější. Speciální je také sázka na to, který z dvojice závodníků či závodnic získá vyšší počet medailí. Samozřejmě nemohou chybět sázky na výsledky konkrétních závodů a v rámci nich i již zmíněná duelová sázka či náskok vítězného závodníka v cíli.

Výsledek ovlivňuje i příroda

Sázení je u těchto sportů často náročnější než sázení fotbalových či hokejových duelů. Výkony sjezdařů, biatlonistů, ale i skokanů na lyžích totiž mnohem více ovlivňují různé povětrnostní faktory. Vzpomeňme například nadmořskou výšku, hustotu ovzduší, ale i celkovou teplotu vzduchu, která do značné míry ovlivňuje kvalitu sněhu, a tím i přípravu lyží na dané závody. U skoků na lyžích je to samozřejmě směr větru, který se mění ze sekundy na sekundu. Je proto třeba při sázení zvážit kromě aktuální formy závodníků i všechny tyto okolnosti.

Foto: pixabay.com