Všechny typy sázek

Existuje velké množství sázek, které můžete uzavřít. Dnes už si lidé nesázejí jen to, kdo vyhraje, a kdo prohraje. Tipuje se počet gólů, gemů, žlutých karet, penalt, vyloučení, rohových kopů – prostě téměř vše, na co si vzpomenete. V tomto článku si projdeme oblíbené a výhodné typy sázek a také to, jak se dají na tiketu kombinovat.

1X2 – nejvyhledávanější jsou stále klasické sázky, tedy výhra jednoho či druhého týmu nebo remíza

Dvojitá šance – vyhráváte, jestliže poločas nebo konečný výsledek skončí tak, jak si vsadíte
Sázka bez remízy – vsadíte jen buď 1, nebo 2; pokud zápas skončí remízou, tak neprohráváte, ale kurz se změní na hodnotu 1,0

Asijský handicap – sázka, kdy se některému týmu přičítá, například + 1,5 gólu (případně gemu); v takovém případě pokud na daný tým vsadíte a on prohraje o jeden gól, vaše sázka přesto vyšla

Počet gólů – oblíbený zejména při fotbale, kde až tak moc gólů nepadá

Přesný výsledek – dá se vsadit i na celý zápas i na poločas; pro odvážlivce, kteří mají přehled

Dá gól – sázka na to, zda konkrétní hráč dá v zápase gól; tato sázka je ideální, když je hráč ve formě

Vaše jednotlivé tipy je třeba ještě nějak uspořádat na tiket. Pokud dáte všechny na jeden tiket, tak se vám samozřejmě kurz krásně násobí, ale s ním se násobí i šance, že vám tiket kvůli jednomu tipu nevyjde a vy přijdete o všechny investované peníze. Existuje několik druhů sázek – některé se u většiny sázkových kanceláří opakují (maximálně se jinak označují), a některé jsou specifické pouze pro konkrétní kancelář.

Sólo/Single – na jednom tiketu máte pouze jednu sázku

Kumulované sázky/AKU – na jednom tiketu máte několik sázek, výsledný kurz je násobkem kurzů jednotlivých sázek a tiket je výherní pouze při uhodnutí všech sázek

Kombinace/Rozpis – Sázka na to, že alespoň nějaký počet z vašich sázek vyjde – například 3 ze 4. Samozřejmě v takovém případě kurzy i možné výhry oproti kumulativní sázce klesají. Při online sázení je krásně vidět, kolik můžete vyhrát při různých kombinacích a vkladech.

Pokud chcete vsadit na 3 ze 4, existují čtyři různé kombinace, jak to může vyjít, přičemž každá kombinace má svůj kurz (ten je násobkem kurzů daných 3 zápasů kombinace). Eventuální výhra se tedy liší podle kombinací a jejich kurzů.

Náš tip

Obrovské množství sázek nabízí Fortuna – kromě klasických i speciální s vysokými bonusy. Například sázka EXPERT. Jedná se o AKO sázku, kde Fortuna vybere sázkové příležitosti, a když všechny uhodnete, v rámci daného kola získáte kromě výhry (podle kurzu a vsazené částky) i finanční bonus navíc. Minimální vklad na tuto sázku je 30 Kč. Bonusy jsou různé – až do 30 000 Kč.

Kromě toho na Vás čeká první sázka bez rizika do 500 Kč, až 14 tisíc přímých přenosů ročně zdarma, vysoké kurzy a vstupní bonus do 3 000 Kč.

Tento článek patří do seriálu Škola sázení

 1. Na jaký sport sázet?
 2. Všechny typy sázek
 3. Jak sázet? Jednoznačně přes internet!
 1. Jaké známe sázkové kurzy?
 2. Jak bookmakeři nastavují kurzy?
 1. Výběr kvalitní sázkové kanceláře. V naší redakci doporučujeme Fortunu a Tipsport. Klidně si otevřete hráčský účet v každé. Pokud se zaregistrujte do více sázkových kanceláří, můžete si vsadit na daný zápas v té společnosti, která vypsala nejvyšší kurz a kromě toho využít více vstupních bonusů, sázky bez rizika a různé promo-akce.
 1. 5 skvělých rad jak sázet
 1. Bankroll management – práce s penězi
 2. Veďte si sázkařské záznamy
 1. Sázení jako práce
 2. Dobré a špatné série
 3. Psychologie tipování

Foto: ©GAUTIER22/fotky&foto