Veďte si sázkařské záznamy

Vedení sázkařského deníku k sázení patří, ale jen velmi málo sázkařů si ho píše. A to je chyba. Snažte se si všechno zapisovat. Každá malá poznámka vám může v budoucnu pomoci při dalším sázení. Založení sázkařského deníku je jedním z prvních kroků, které musíte před zahájením sázení splnit. Je jedno, jestli jste zastáncem klasického způsobu „papír a pero“ nebo máte rádi moderní technologie a své záznamy budete mít v počítači – hlavně si je pište. Pravdou je, že pokud jste zručný v práci s počítačem a zejména s tabulkovým softwarem, dokážete ze svých záznamů udělat velmi užitečné grafy a statistiky. Ale pomohou vám i obyčejné, přehledné zápisky na papíře.

A co si vlastně zapsat?

Samotný zápas – kdo hraje. Samozřejmě nejprve si musíte zaznamenat soupeře. Můžete si tak později udělat i vlastní statistiku úspěšnosti sázení na jednotlivé kluby. Dále si zapište okolnosti zápasu. Jde o běžné ligové setkání? Jde o zápas v úvodu sezóny? Jde o důležité setkání z hlediska bojů o titul? Jde o pohárové setkání? To je důležité zejména proto, abyste při zpětné kontrole a vytváření vlastních statistik mohli vynechat zápasy, které se svými okolnostmi výrazně vymykaly z průměru, a výsledek nelze zobecnit. Rovněž, pokud se během zápasu objeví něco neobvyklého, což výrazně ovlivnilo výsledek (červená karta, nepokoje), také si to zapište.

Nezapomeňte si zaznamenat také typ sázky. Šlo o sólo sázku nebo bylo na tiketu několik zápasů? Dále samozřejmě samotný tip, který jste měli. Je rozdíl, jestli prohrajete při tipování na vítěze zápasu nebo na přesný výsledek (ačkoli je prohraná částka stejná). Dále je velmi důležitá výška sázky – pomáhá to udržovat přehled o finanční situaci. S tím souvisí i nejdůležitější prvek každého sázkařského deníku, a to je úspěšnost/neúspěšnost sázky. Ideální je označovat si výhry a prohry různými barvami, abyste získali lepší přehled.

Vedení sázkařských záznamů však samo o sobě nepomůže. Důležité je to, jak s nimi pracujete. Snažte se si zapsat co nejvíce informací a využívat je. Vytvářejte si vlastní tabulky a statistiky. A hlavně mějte přehled o své finanční situaci. Pravidelně kontrolujte, jak na tom jste, a tomu přizpůsobujte i velikost sázky.

Tento článek patří do seriálu Škola sázení

  1. Na jaký sport sázet?
  2. Všechny typy sázek
  3. Jak sázet? Jednoznačně přes internet!
  1. Jaké známe sázkové kurzy?
  2. Jak bookmakeři nastavují kurzy?
  1. Výběr kvalitní sázkové kanceláře. V naší redakci doporučujeme Tipsport, Fortunu a Betano. Klidně si otevřete hráčský účet v každé. Pokud se zaregistrujte do více sázkových kanceláří, můžete si vsadit na daný zápas v té společnosti, která vypsala nejvyšší kurz a kromě toho využít více vstupních bonusů, sázky bez rizika a různé promo-akce.
  1. 15 skvělých rad, jak sázet
  1. Bankroll management – práce s penězi
  2. Veďte si sázkařské záznamy
  1. Sázení jako práce
  2. Dobré a špatné série
  3. Psychologie tipování

Foto: Pixabay