Sázky na poločas/zápas

Sázkové kanceláře každodenně nabízejí svým zákazníkům obrovské množství sázkových příležitostí. Jednou z nich je i sázka na poločas/zápas. Tento druh sázky lze využít téměř při každém fotbalovém zápase, ale najdeme ho i v jiných sportovních odvětvích. Podívejte se blíže, co vlastně sázka na poločas/zápas znamená.

Lákavé kurzy, které musíte zkusit

Tato sázka se považuje za jednu z nejtěžších, které lze v sázkařském světě uhodnout. Vyžaduje totiž přesné uhodnutí hned dvou tipů. Nejprve si musíte správně tipnout na výsledek prvního poločasu a následně doufat, že vám také vyjde i tip na výsledek celého zápasu. Tato sázková příležitost nabízí mimořádně atraktivní kurzy. V případě jasného favorita zápasu se kurz na 1/1 nebo 2/2 může pohybovat na úrovni 1,65. Je to dobrý tip, jak si vylepšit kurz na vašem tiketu. Ty nejvyšší kurzy jsou při sázce 1/2 nebo 2/1. Tyto tipy znamenají, že daný tým prohraje první poločas, ale v průběhu druhého dějství otočí duel ve svůj prospěch. Běžné hodnoty takových kurzů jsou na úrovni 20,00 – 30,00.

Co znamenají jednotlivé sázky

  • 1/1 – první poločas i konečný výsledek skončí výhrou domácích
  • 1/X – první poločas skončí výhrou domácích, ale konečný výsledek bude remíza
  • 1/2 – první poločas skončí výhrou domácích, ale celý zápas skončí výhrou hostů
  • X/1 – první poločas bude remíza, ale zápas skončí výhrou domácích
  • X/X – první poločas i konečný výsledek skončí remízou
  • X/2 – první poločas bude remíza, ale zápas skončí výhrou hostů
  • 2/1 – první poločas skončí výhrou hostů, ale celý zápas skončí výhrou domácích
  • 2/X – první poločas skončí výhrou hostů, ale konečný výsledek bude remíza
  • 2/2 – první poločas i konečný výsledek skončí výhrou hostů

Sázka se nachází také v nabídce jiných sportů

Po vzoru fotbalu nabízejí sázkové kanceláře prakticky stejný druh sázek i na hokej či tenis. Rovněž musíte nejprve správně uhodnout první část zápasu (třetina nebo set) a zkombinovat ji s konečným výsledkem zápasu. Podobně vysoké hodnoty kurzů najdeme i při hokeji, ale pokud jde o tenis, tam jsou kurzy mnohem níže. Tato sázka je totiž mnohem jednodušší. V tenise totiž nemůže být remíza, a tak si můžete vybrat jen z tipů 1/1, 1/2, 2/2 a 2/1. Druh sázky poločas/zápas se sporadicky vyskytuje i v házené nebo basketbalu.

Pozor! Nespleťte si tuto sázku s dvojitou šancí

Někdy se může stát, že zejména začínající sázkaři si mohou sázku na poločas/zápas splést s dvojitou šancí. I při dvojité šanci se totiž jedná o sázku na poločas a celý zápas. Tyto sázky se označují 1-1, X-X nebo 2-2. V tomto případě sázky vám stačí trefit jen jeden částečný tip. To znamená, že pokud dáte na váš tiket sázku 1-1, stačí vám, když buď poločas, nebo celý zápas skončí výhrou domácích. Jde o jistější druh sázky, který je ovšem ohodnocen samozřejmě menší hodnotou kurzu.

Foto: ©Vitaly Krivosheev, ©ronniechua /fotky&foto