Na jaký sport sázet?

Dnes si už můžete vsadit prakticky na cokoliv, a proto je velmi důležité vybrat si správný sport, do kterého budete investovat své peníze. Vždy je nutno sázet s rozumem, a tak si třeba vybrat i svůj sport. To, že NHL nabízí vysoké kurzy, neznamená, že se do nich hned pustím, i když o hokeji nevím nic.

Vždy si svou oblast zájmu vybírejte podle toho, čemu nejvíce rozumíte. Pokud jsem nikdy nesledoval baseball a nedejbože ani nerozumím pravidlům, určitě tento sport při sázení vynechám.

Co se týče kurzů a nabídky, mají jednotlivé sporty své specifické rozdíly. Fotbal patří určitě mezi nejoblíbenější tipovací sporty. Fotbalová nabídka je standardně největší, a proto si z ní vybere skutečně každý. Ty sledovanější ligy a zápasy nabízejí i velké množství doplňujících sázek, poskytují mnoho možností a jsou oblíbené. Někdy se vyplatí vsadit si na favorita, který hraje venku, protože tam kurz není až tak malý.  Pro odvážlivce – vysoké kurzy můžete najít při sázkách na fotbalové ligy Jižní Ameriky a Asie.

Hokej je dalším oblíbeným sportem, ale o něco méně stabilním. Přece jen jde o rychlou dynamickou hru, kde se může zápas během několika minut otočit. Zejména sázky na počet gólů jsou riskantní, protože v hokeji padne gól, ani nevíte kdy. Hokejová nabídka sázkových společností je obvykle také poměrně pestrá, TOP je pochopitelně slavná NHL, která však dokáže být i zrádná. Lákají vysoké kurzy, ale každý, kdo se alespoň sem tam na nějaký zápas podívá, ví, že favorité prohrávají jako na běžícím pásu.

Tenis je jakýmsi středem mezi nabídkou a rizikem. Nenajdete zde až tolik zápasů jako při hokeji nebo fotbale, ale na druhé straně vás nepřekvapí nepříjemná remíza v závěrečných minutách. Je celkem snadné prohlédnout si aktuální formu tenistů, a na rozdíl od kolektivních sportů je forma tenistů v čase o něco stabilnější. Co vás sem tam může naštvat, je nějaký ten skreč, ale i to k tenisu patří. Možná jste to nevěděli, ale Fortuna vám vrátí vklad, pokud jeden z tenistů zápas skrečuje (vzdá). To platí pro typ Sólo sázky. Při AKO sázce zůstává tiket v platnosti, ale zavádějící sázkové události jsou vyhodnoceny kurzem 1,0!

Oblíbeným sportem, i když s malou nabídkou, je i basketbal. Pro ty, kteří se vyznají, doporučuji trošku riskantnější tipy na remízu, kde se kurzy pohybují od 10 a výše.

Je v zásadě jedno, jaký sport si vyberete, ale musíte se mu aktivně věnovat, sledovat formu, výsledky, statistiky, vyjádření hráčů – jednoduše vše, co s tím souvisí. Jen tak se dokážete dokonale připravit na vaše sázky.

Tento článek patří do seriálu Škola sázení

 1. Na jaký sport sázet?
 2. Všechny typy sázek
 3. Jak sázet? Jednoznačně přes internet!
 1. Jaké známe sázkové kurzy?
 2. Jak bookmakeři nastavují kurzy?
 1. Výběr kvalitní sázkové kanceláře. V naší redakci doporučujeme Fortunu a Tipsport. Klidně si otevřete hráčský účet v každé. Pokud se zaregistrujte do více sázkových kanceláří, můžete si vsadit na daný zápas v té společnosti, která vypsala nejvyšší kurz a kromě toho využít více vstupních bonusů, sázky bez rizika a různé promo-akce.
 1. 5 skvělých rad jak sázet
 1. Bankroll management – práce s penězi
 2. Veďte si sázkařské záznamy
 1. Sázení jako práce
 2. Dobré a špatné série
 3. Psychologie tipování

Foto: pixabay.com