I v sázení máme plno mýtů

I ve světě sázení se stále více a více objevují různé, někdy až absurdní mýty. My jsme se proto rozhodli na některé z nich podívat trochu blíže.

Bookmakeři ovlivňují zápasy za účelem zisku

Mezi sázkaři se často objevuje názor, že bookmakeři, tedy lidé, kteří jsou v sázkových kancelářích zodpovědní za tvorbu kurzů, mají často přímý vliv na výsledky jednotlivých sportovních akcí z jejich sázkové nabídky. Právě toto je snad největší mýtus, jaký se ve světě sázení vyskytuje. Jsou to právě sázkové kanceláře, kdo nejvíc utrpí, když se v jejich nabídce objeví nějaká sportovní událost, nejčastěji fotbalový zápas, jehož výsledek je předem dohodnutý.

Sázení napomáhá korupci ve sportu

Dalším ze série poměrně rozšířených mýtů je ten o vlivu sázení na korupci ve sportu. Vždyť přece korumpovat zápas může jen někdo, kdo se na něm přímo či nepřímo účastní. Hovoříme zejména o hráčích, nebo v případě kolektivních sportů o majitelích a členech vedení participujících klubů.

Vklad na tiket má jen spodní hranici

Hloupost. Každá ze sázkových kanceláří má určenou nejen minimální výši vkladu, ale i tu maximální. Kapitolou samou o sobě je v tomto případě internetové sázení. Sázkové kanceláře si v tomto případě totiž určují i hranici maximálního denního vkladu, který mohou na své tikety vložit zaregistrovaní uživatelé.

Při úspěšné sérii je dobré zvýšit vklady

Toto tvrzení je velmi nebezpečný mýtus. Každý úspěšný sázkař by si měl totiž už předem určit, jaké množství peněz chce v daném období na tipování utratit. Mohlo by se totiž stát, že vklad budete navyšovat do takové míry, až jednou na tiket vsadíte například desetinásobek vašeho běžného vkladu. Pokud vaše sázka nebude úspěšná, najednou přijdete o nemalý finanční obnos.

Toto jsou tedy některé z mýtů, které kolují ve světě sázení. Jak jste si mohli všimnout, nesmysly se často nešíří jen o samotném sázení, ale také o povolání, bez kterých by svět sázení snad ani nemohl existovat – povolání bookmakera.

Foto: Pixabay