5 skvělých rad, jak sázet na zápasy a neprohrávat

Sázení obvykle chytí každého, kdo si ho vyzkouší. Ten adrenalin, sledování průběžného stavu, touha po výhře a podvědomé přemýšlení nad tím, co udělat s vyhranými penězi. Ať chceme, či ne, při sázení bude vždy hrát svou roli i štěstí a náhoda. Zkušení a inteligentní sázkaři to vědí, a proto když někdy smolně prohrají, neztrácejí hlavu a pokračují v rozumném sázení. Avšak ne všichni sázející sázejí rozumně. Nebojte se nechat si poradit. Zde je 5 skvělých rad pro úspěšné sázení.

1. Stanovte si peněžní limity

Ještě před tím, než se pustíte do sázení naplno, musíte zvážit svou finanční situaci. To znamená: vyčleňte si bankroll – částku, se kterou chcete a můžete hrát. Nikdy nesázejte tolik, kolik nemůžete prohrát. Snažte se na jeden tiket vsadit maximálně 2 % svého bankrollu, aby vás žádná prohra nepoložila. Bez ohledu na to, zda jde o „tutovku“, nebo risk. Odpovědnost a sebekontrola jsou na prvním místě.

2. Vyhněte se velkému množství zápasů na tiketu

Já vím, já vím. Čím více zápasů, tím hezčí číslo na konci tiketu. Nepodlehněte vidině vysoké výhry, to riziko za to z dlouhodobého hlediska nestojí. Snažte se, abyste na tiketu měli tak 2-5 zápasů. Platí, že raději méně zápasů za vyšší částku než hodně zápasů za minimální vklad.

3. Sázejte pouze na ty zápasy, o kterých máte přehled

V sázení je klíčové hledání informací, sledování aktualit a statistik. Tipujte jen zápasy těch lig, které máte pod drobnohledem, kterým se nejvíce věnujete. Každá sázka musí být promyšlená. Musíte přesně vědět, proč sázíte a jak sázíte.

Tip k radě: Fortuna pro své hráče denně připravuje zápasové preview i s tipy, tikety týdne a PROFÍK speciál, který obsahuje kompletní kursovou nabídku s tabulkovým servisem, formy, bilance doma/venku a mnohé další informace.

Kromě toho na Vás čeká až 14 tisíc přímých přenosů ročně zdarma, komplexní kurzová nabídka a vstupní bonus do 3 000 Kč.

4. Vybírejte zápasy, ne kurzy

Někteří sázkaři mají tendenci nahánět vysoký kurz. Sázejí podle toho, jaký má daný zápas kurz – to je pro ně nejdůležitější. Nedělejte stejnou chybu. Snažte se nejprve si vybrat zápasy, aniž byste znali kurzy. Nebudete tak ovlivněni vidinou výhry a soustředíte se jen na své sportovní znalosti.

5. Pozor na nástrahy

Za nástrahu můžeme považovat takovou situaci, kdy se sázka jeví jako jasná, ale existují zde okolnosti, které to mohou změnit. Jde zejména o situace, když hraje favorit venku, když jde o pohárové utkání, když jde o nic neřešící zápas, když trenér šetří hvězdy na důležitější zápas a podobně. Vždy sledujte okolnosti.

Bonusová rada na závěr – získejte vstupní bonus!

Nejvyšší bonus pro nové hráče aktuálně nabízí sázková kancelář Tipsport, a to až do výše 50 000 Kč!

Tento článek patří do seriálu Škola sázení

 1. Na jaký sport sázet?
 2. Všechny typy sázek
 3. Jak sázet? Jednoznačně přes internet!
 1. Jaké známe sázkové kurzy?
 2. Jak bookmakeři nastavují kurzy?
 1. Výběr kvalitní sázkové kanceláře. V naší redakci doporučujeme Fortunu a Tipsport. Klidně si otevřete hráčský účet v každé. Pokud se zaregistrujte do více sázkových kanceláří, můžete si vsadit na daný zápas v té společnosti, která vypsala nejvyšší kurz a kromě toho využít více vstupních bonusů, sázky bez rizika a různé promo-akce.
 1. 5 skvělých rad jak sázet
 1. Bankroll management – práce s penězi
 2. Veďte si sázkařské záznamy
 1. Sázení jako práce
 2. Dobré a špatné série
 3. Psychologie tipování

Foto: pixabay.com